Vi søker deltakere til forskningsprosjekt om lærlinger/lærekandidater og frafall i Nordland?

Foto: IFA teched / Flickr
Illustrasjonsfoto: IFA teched / Flickr

Vi søker deltakere til individuelle digitale intervjuer med lærlinger/lærekandidater som har avbrutt sine lærekontrakter eller opplæringskontrakter i løpet av 2024 eller 2025.

Forskere fra Nordlandsforskning gjennomfører et forskningsprosjekt om årsakene til at lærlinger og lærekandidater i Nordland avbryter sine lærlingekontrakter/ opplæringskontrakter. Forskningsprosjektet gjøres på oppdrag fra Nordland fylkeskommune.  

Vi søker deltakere til individuelle digitale intervjuer med lærlinger/lærekandidater som har avbrutt sine lærekontrakter eller opplæringskontrakter i løpet av 2024 eller 2025. 

Alle som deltar på intervju, får et digitalt gavekort på kr. 500.  


Hva innebærer det å delta i individuelle intervju? 

Intervjuene vil foregå digitalt, på Teams, og varer rundt en times tid. 


Anonymisering

Alle som deltar vil bli anonymisert i rapporter fra prosjektet, det vil si at det ikke er mulig å kjenne igjen enkeltpersoner. Det er kun forskerne som kjenner deltakernes identitet.


Er du interessert?   

Ta kontakt med prosjektleder Karin Marie Antonsen (kan@nforsk.no) for å høre mer eller avtale tidspunkt for intervju. Det er også mulig å ta kontakt med Karin direkte telefon (986 70603) 


Her kan du lese mer om prosjektet


 

Del:

FacebookLinkedInTwitter

Meld deg på Nordlandsforsknings nyhetsbrev